PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114096}

36

36 Quai des Orfèvres
7,3 9 959
ocen
7,3 10 1 9959
6,4 5
ocen krytyków
36
powrót do forum filmu 36

Szczerze nie widzę podobieństw do filmu "Gorączka" który mi się zresztą bardzo podobał.
36 jest niezłym filmem owszem nareszcie francuzi coś pokazali jednak pojedynek Al Pacino - Rober DeNiro jest bezkonkurencyjny i nawiązywanie tym filmem do Gorączki jest conajmniej nietrafne...
Sam film (36) polecam jest conajmniej dobrym filmem.

ocenił(a) film na 9
ADAMUS

Ja widzę: brutalny napad na furgonetkę, 2 rywalizujących komisarzy i ich nieudane życie prywatne... Podobieństwa są.

ocenił(a) film na 8
cavern

jeden napad na furgonetkę na początku podobnie jak w Gorączce, zgoda - ale tam rywalizował policjant z gangsterem a w 36 rywalizują dwaj komisarze jeden "dobry" drugi "zły" i tu może jest mały błąd .
Gdyby w 36 rozegrano to tak że ścigają wspólnie napadających na furgonetki i akcja w mieście w stylu "Gorączki" film nabrałby jeszcze większego smaku
a i sama nazwa ulicy, dzielnicy 36 miała by większe znaczenie

ocenił(a) film na 9
ADAMUS

2. lm D. ~ań
lit. «figura stylistyczna składająca się z dwu członów połączonych wyrazami porównującymi (np. jak, jakby, niby, podobnie, niż, na kształt), mająca na celu wskazanie na podobieństwo pewnych zjawisk lub przedmiotów»

to jest podobieństwo czy nie?
nie obracaj kota ogonem. podobny nie znaczy taki sam. ; )

ocenił(a) film na 8
cavern

i tak i nie :P
a swoją drogą gratuluję podejścia ;-) czyżby polonistka?

ocenił(a) film na 8
ADAMUS

Sam piszesz dobry, zły w cudzysłowach. Również w filmie 36 jest scena, po tym jak Klein stanął przed komisją dyscyplinarną. Jego szef mówi mu, że w świecie przestępców za to co zrobił dostałby 3 kule w łeb. Na co ten odpowiada mu, że w świecie przestępców nie słuchałby takich jak on.
Ciężko w filmie ocenić, kto jest jednoznacznie dobry czy zły. Pokazuje, że kij ma dwa końce.

ADAMUS

Ja byłem filmem bardzo pozytywnie zaskoczony no niby tak policyjny thriller z treściami egzystencjalnymi ale ciągle świeży. Naprawdę kawał dobrej roboty.

ocenił(a) film na 9
Rimmi87

Dla mnie GORĄCZKA się nie umywa do tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones